середа, 26 квітня 2017 р.
вівторок, 18 квітня 2017 р.
Обласна літературна студія "Паростки"
Володимиру Рутківському - 80!
Сьогодні святкує ювілей Володимир Рутківський — неперевершений майстер українського дитячого історичного роману!
💐
Володимир Рутківський — лауреат Шевченківської премії, його твори — то вже класика. Мабуть, немає в Україні такої людини, яка не чула про цього письменника. Його твори видають великими накладами, його шанують, читають і люблять уже кілька поколінь дітей.
«Високохудожня та стилістично вправна, пізнавальна і змістовна, цікава й весела, зворушлива та щира, захоплююча й імпульсивна, відверта й органічна, добра, мудра… такою є творчість ВЕЛИКОГО українського дитячого письменника Володимира Рутківського. Його повісті й романи для дітей та юнацтва, як новітні, так і написані ще в підрадянській Україні, користуються великою популярністю серед юних читачів. Вони — поза часом! І це невипадково: у кожній історії, що її оповідає автор, діти знаходять відповіді на актуальні для них питання «душевного виміру», що їх хвилюють сьогодні й зараз, пізнають складний і неповторний світ, історію свого народу, пізнають себе і своїх друзів”, – підсумувала професор Віталіна Кизилова.
Щиро вітаємо автора зі святом та бажаємо здоров’я і невичерпного натхнення! 
понеділок, 3 квітня 2017 р.
Міжнародний день дитячої книги
2 квітня 212 років тому народився відомий данський казкар Г.Х. Андерсен. Пропонуємо вам добірку цікавих матеріалів про письменника і його творчість:
- Те, що ми не знали про Андерсена https://goo.gl/IgzOmu
- Знайдено невідомий рукопис Андерсена https://goo.gl/DlOUag
- Ілюстрації Сальвадора Далі до казок Г.Х. Андерсена https://goo.gl/pVpJy4
- Disney може екранізувати «Русалоньку» https://goo.gl/8mQRbF
- 25 найзнаковіших дитячих книжок незалежної України https://goo.gl/jfX6vW
- Книга Г.Х. Анедерсена «Дикі лебеді» https://goo.gl/3ZJP1C
- Знайдено невідомий рукопис Андерсена https://goo.gl/DlOUag
- Ілюстрації Сальвадора Далі до казок Г.Х. Андерсена https://goo.gl/pVpJy4
- Disney може екранізувати «Русалоньку» https://goo.gl/8mQRbF
- 25 найзнаковіших дитячих книжок незалежної України https://goo.gl/jfX6vW
- Книга Г.Х. Анедерсена «Дикі лебеді» https://goo.gl/3ZJP1C
неділя, 2 квітня 2017 р.
Різний Гоголь: з нагоди дня народження Миколи Васильовича
Микола Васильович Гоголь (Яновський) має древо роду розлоге, витіювате і вельми шляхетне. Серед його предків- славні гетьмани Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Іван Скоропадський; подільський полковник, а згодом і гетьман Правобережної України Євстафій (Остап) Гоголь – до речі, саме він став прообразом Тараса Бульби з одноменної повісті; козацькі старшини Лизогуби, Забіли, Палії, Трощинські, Танські та Косяровські.
В одних джерелах «за новим стилем» подибуємо дату народження Гоголя – 31 березня, в інших – 1 квітня. Гаразд, рахуємо за «старим»: Микола Васильович Гоголь народився 20 березня 1809 року на Полтавщині, у містечку Великі Сорочинці, в гарній і талановитій українській родині. Маму Гоголя, Марію Іванівну (з дому Косяровську) видали заміж, коли їй ледь виповнилося 14 років; наречений був удвічі за неї старший. Гоголі народили у шлюбі дванадцятеро дітей, із яких вижили тільки троє – Микола та три його сестрички. Коли після пологів померли перші двоє дітей, подружжя переїхало до Сорочинців, де Марія, вже будучи при надії, годинами стояла у Свято-Преображенській церкві перед іконою Миколи-чудотворця, благаючи зберегти дитя. Тож як хлопчик народився і лишився жити, його охрестили Миколою.
Підписатися на:
Дописи (Atom)