субота, 7 грудня 2019 р.

ВІТАЄМО КАТЕРИНУ ВОЛОДИМИРІВНУ ПЛІВАЧУК З ВІДЗНАКОЮ "НАУКОВЕЦЬ РОКУ 2019"!

   
  8 листопада 2019 року напередодні Міжнародного дня науки під егідою Національної академії наук України і Української федерації вчених за підтримки та участі Комітету Верховної ради України з питань науки і освіти, Міністерства освіти України у Будинку прийомів на Грушевського, 22 відбулося урочисте нагородження переможців Міжнародної програми «Науковець року — 2019». Серед нагороджених — Плівачук Катерина Володимирівнадоцент кафедри суспільно-гуманітарної освіти КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», учитель української мови та літератури Сквирського академічного ліцею.  За вагомі здобутки та особистий внесок у розвиток науки України, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм Катерину Володимирівну Плівачук відзначено орденом «НАУКОВЕЦЬ РОКУ 2019» та ПОЧЕСНОЮ ГРАМОТОЮ Української Федерації Вчених.

Щиро вітаємо Катерину Володимирівну з нагоди вручення нагород та бажаємо міцного здоров’я, оптимізму, творчої наснаги, вагомих досягнень у здійсненні задуманого і нових здобутків на педагогічній і науковій ниві!
Ми пишаємося та дякуємо долі, що працюємо в одному колективі з Вами!
Матеріали з сайту Сквирського академічного ліцею

пʼятниця, 8 листопада 2019 р.

Мовознавчий турнір “Знай і люби українську!”

8 листопада у Сквирському академічному ліцеї відбувся мовознавчий турнір з нагоди святкування Дня української писемності та мови – “Знай і люби українську!”
Учні 8-их класів демонстрували свої знання з різних розділів мовознавства: лексикології, фразеології, морфології; плекали культуру мовлення, почуття поваги до рідної мови, її розмаїття та краси.
Турнір проходив у кілька турів: “Народ скаже, як зав’яже”, “Знавці фразеологізмів”, “Словникар”, “Мовне асорті”, “Мовна географія”, “Конкурс капітанів”. Усі учасники турніру не лише пройнялися атмосферою дружнього змагання, а й вдосконалили вміння працювати в команді, продемонстрували високий рівень володіння рідною мовою! З невеликим відривом перемогу здобула команда 8-Б класу, (капітан – Заруднюк Арсеній), у чесній боротьбі вони здобули 49 балів. Команда 8-А класу (капітан – Данілова Марія) отримала 41 бал. Головним здобутком свята став гарний настрій, спілкування у дружньому колі та обмін позитивними емоціями. Вітаємо переможців!


вівторок, 10 вересня 2019 р.

Підліткова література: український стрибок та європейський стандарт

   Нещодавно у Книгарні «Є», що у Львові, відбулася відкрита дискусія «Діалог з уже не-дітьми України: підліткова література сьогодні». 
   З графіки видно, що найпопулярнішим жанром для читача-підлітка нині є романи (38,7%). Спеціалізовані журнали для підлітків перебувають на восьмому місці, – 13,3%, а поміж ними звичайні кольорові та багатосторінкові журнали, у яких містяться, зокрема, і рецензії та часом і самі художні твори малих форм, щоденні газети, спеціалізовані журнали, комікси та інформаційна література. 

пʼятниця, 24 травня 2019 р.

Останній дзвоник у Сквирському ліцеї

Травень увінчав закінчення 2018/2019 навчального року цвітом каштанів, яскравою зеленню трав, запашними ромашками. У сонячний, весняний день, 24 травня 2019 року, ліцейна родина завітала на свято Останнього дзвоника.
Пропонуємо перегорнути сторінки цієї чудової події у житті нашої ліцейної громади.
Урочистим коридором на лінійку через арку з рушників-оберегів, яку створили батьки, зайшов 11 клас.
“Останній дзвоник” ми присвячуємо випускникам, підбиваємо підсумки навчального року і нагороджуємо найактивніших учнів. А нашому закладу є ким пишатись. Похвальним листом “За високі досягнення у навчанні” нагороджені 70 учнів 2-8, 10 класів. 53 нагороди за перемоги в районних етапах предметних олімпіад, конкурсів-захистів МАН, творчих та інтелектуальних конкурсів – Грамоти, Подяки, Дипломи, медалі та відзнаки отримали 36 учнів. Учениця 6-А класу Сіркова Анастасія стала Володарем Відкритого Кубку Київської області з велосипедного спорту на шосе 2019 року. Середа Олександра, учениця 11 класу отримала почесну відзнаку департаменту освіти і науки Київської ОДА “Лідер Київщини”.

субота, 11 травня 2019 р.

Військово-патріотична гра “Сокіл” (“Джура”) 2019


   10-11 травня 2019 року на базі Сквирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 та Сквирського районного центру дитячої та юнацької творчості був проведений І (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”). Програма гри була цікава і різноманітна. Учасники мали змогу показати свої навички і вміння на станціях “Впоряд”, “Рятівник”, “Стрільба”, “Смуга перешкод”, “Топографія”, “Ватра”, “Відун”, змагалися у конкурсі “Перетягування линви”, а також звітували про добрі справи, проведені протягом року в школі, у конкурсі “Добре діло”. За результатами всіх конкурсів команда Сквирського ліцею “Вершники” посіла ІV місце. Дякуємо старшокласникам за участь у грі, відданість справі й патріотизм та бажаємо наснаги й перемог у нових змаганнях.



середа, 24 квітня 2019 р.

Заключне заняття обласного майстер-класу “Додатки Google у професійній діяльності вчителя”.

Дякую усім учасникам мого майстер-класу, звісно не може не поділитися ось такими чудовими словами вдячності від  дорогих колег! 

Кахут,  ментальна карта,  власні блоги,
Клас тайм платформа – все було новим!
Та минув час й говоримо ми гордо:
“Навчились працювати  з ним!”
Учителі – народ до знань охочий,
Учитися нам завжди до снаги!
Тож майстер-клас, проведений у Сквирі,
припав, скажу вам чесно, до душі!
Ми щиро вдячні  вам, Іванно Володимирівно, за науку,
За щирість, професійність, за талант,
За те, що вчасно простягали руку
й плече нам підставляли, як Атлант!
Ви нас мотивували до зростання,
До саморозвитку і самопізнання,
Тож і Майстерність Ваша, й Креативність
Нехай ніколи не потраплять в забуття!!!
Ми щиро зичимо щасливої  Вам  долі,
Щоб на роботу, і на свято був би час,
Любові учнів, і колег пошани,
Щоб провели ще не один Ви майстер-клас!




пʼятниця, 5 квітня 2019 р.

Акція "Подаруй квітку для ліцею"

5 квітня 2019 року учні 11 класу Сквирського ліцею взяли участь в акції “Подаруй квітку для ліцею”.  Старшокласники посадили клумбу з троянд, створивши символ  шкільного життя, яке проходить у дружбі, взаємоповазі та злагоді. Минуть роки, а неповторні квітки троянд будуть нагадувати про чудових учнів ліцею, їхні успіхи, досягнення й перемоги.

вівторок, 2 квітня 2019 р.

Міжнародний день дитячої книги

Дитячі книги - це не тільки література, коли всім смішно, кумедно або забавно, і не коли все просто і наочно, яскраво і привертає увагу, а коли за допомогою художніх образів, зрозумілих дітям, розповідається про життя, тобто в правильній дитячій літературі перед нами, перш за все, постає яскрава картина світу в різних життєвих ситуаціях.
Починаючи з 1967 року з ініціативи і за рішенням Міжнародної ради з дитячої книги (IBBУ) 2 квітня, в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена, весь світ відзначає Міжнародний день дитячої книги, підкреслюючи тим самим важливу роль дитячої книги у формуванні духовного і інтелектуального обличчя нових поколінь Землі.

понеділок, 1 квітня 2019 р.

Зустріч старшокласників з військовослужбовцем

 До учнів 11 класу Сквирського ліцею завітав Сергійчук Сергій, військовослужбовець Білоцерківської військової частини А2791. Учні із захватом слухали розповіді солдата про життя в армії, задавали запитання. Під час спілкування із Сергієм старшокласники відчули його повагу до Батьківщини, відданість патріотичному обов’язку.

середа, 20 березня 2019 р.

Слова з наголосами, які треба вивчити для ЗНО (згідно з офіційною програмою 2020 року)

агрономія
алфавіт
аркушик
асиметрія
багаторазовий
безпринципний
бешкет
благовіст
близький
болотистий
бородавка
босоніж
боязнь
бурштиновий
бюлетень
ваги (у множині)
вантажівка
весняний
вигода (користь)
вигода (зручність)
видання
визвольний
вимога
випадок
виразний
висіти
витрата
вишиваний
відвезти
відвести
відгомін
віднести
відомість (список)
відомість (повідомлення, дані, популярність)
вірші
віршовий
вітчим

вівторок, 12 березня 2019 р.

Всеукраїнська науково-практична конференція «Ціннісні засади реалізації ідей Нової української школи»

   12 березня 2019 року згідно плану науково-практичних масових заходів Національної академії педагогічних наук України на 2019 рік відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Ціннісні засади реалізації ідей Нової української школи». Організатори конференції – Відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України; Інститут проблем виховання НАПН України; КНЗ КОР «Київський обласний інститут  післядипломної освіти педагогічних кадрів».
   Мета конференції – обговорення та пошук рішень актуальних проблем сучасної педагогічної науки та практики щодо реалізації ідей Нової української школи; впровадження педагогіки партнерства у взаємодії закладів освіти, сім’ї та громадськості у формуванні в учнів духовно-моральних цінностей.
   З доповідями на пленарному засіданні конференції виступили наукові співробітники Інституту проблем виховання НАПН України: Канішевська Л. В., заступник директора Інституту проблем виховання НАПН України з науково-експериментальної роботи, доктор педагогічних наук, професор; Шахрай В.М., завідувач лабораторії виховання в сім’ї та закладах інтернатного типу Інституту проблем виховання НАПН України, доктор педагогічних наук, доцент; Гончар Л.В., провідний науковий співробітник лабораторії виховання в сім’ї та закладах інтернатного типу Інституту проблем виховання НАПН України, доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник; Бендерець Н.М., в.о. ректора Комунального закладу КНЗ КОР «КОІПОПК», доцент кафедри суспільно-гуманітарної освіти, кандидат педагогічних наук; Плівачук К.В., доцент кафедри суспільно-гуманітарної освіти КНЗ КОР «КОІПОПК», кандидат педагогічних наук, заслужений вчитель України.
   У роботі конференції взяли участь наукові співробітники Інституту проблем виховання, викладачі Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів, викладачі та студенти закладів вищої освіти України, вчителі.
   Педагоги Сквирщини долучилися до роботи конференції та виступили з доповідями у секції «Ціннісні орієнтири навчання і виховання в закладі загальної середньої освіти»: Цимбалюк Василь Іванович, учитель української мови та літератури НВК «Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ступенів», кандидат педагогічних наук, заслужений учитель України виступив із доповіддю «Одна з найбагатших, наймелодійніших і найстародавніших мов світу»; Хіврич Світлана Миколаївна, заступник директора з виховної роботи, учитель української мови і літератури Великополовецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитсадок» поділилася досвідом з теми  «Використання прийомів едьютеймента на теренах сучасної української освіти»; Ярмульська Іванна Володимирівна, учитель української мови та літератури НВК «Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ступенів» доповіла про «Формування соціальної компетентності учнів на уроках української літератури».
   В ухвалі конференції наголошено на необхідності активного впровадження ціннісного складника в освітній процес закладів освіти України, що сприятиме вихованню патріота, громадянина, відповідальної особистості як за своє життя, так і за життя соціального і природного оточення, без чого неможливий належний поступ українського суспільства.

пʼятниця, 25 січня 2019 р.

Вітаємо!

Середа Олександра, учениця 11 класу, посіла 2 місце в ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови!


неділя, 13 січня 2019 р.

110 років від дня народження Марії Приймаченко

   Марія Приймаченко народилася за різними даними 31 грудня 1908 або близько 12-13 січня 1909 року у селі Болотня на Київщині. За своє 89-річне життя створила понад 650 робіт. Вважається неперевершеним митцем наївного народного стилю (примітивізму). У своїх роботах зображувала чарівних тварин, квіти та сюжети з селянського побуту. Протягом життя художниці її картини відвідали експозиції Всесвітньої виставки у Парижі, численних республіканських показів мистецтв, а також побували у Варшаві, Софії, Монреалі, Празі. Сьогодні картини Марії Приймаченко оцінюють в десятки тисяч доларів, проте все життя художниця прожила у скруті.
Марія Оксентіївна і її постать оповиті химерними загадками та таємницями.

субота, 12 січня 2019 р.

Як писати власне висловлення на ЗНО: відповіді на 20 типових запитань


  1. Власне висловлення на ЗНО це звичайний твір-роздум?
Не зовсім. Твір на ЗНО має чітку структуру, якої потрібно дотримуватися: теза, два аргументи, приклад з літератури або іншого виду мистецтва, приклад з історії або життя, висновок.
  1. Мені потрібна оцінка тільки за ДПА з української мови. Чи входить туди твір?
Так, бал за власне висловлення враховується при виставленні оцінки за ДПА з української мови.
  1. Скільки абзаців має бути у творі?
Доречно робити чотири або шість абзаців. Усі три наведені схеми є правильними (обирай, яка тобі подобається найбільше):
1. Теза
2. Аргумент 1 + Приклад 1
3. Аргумент 2 + Приклад 2
4. Висновок
1. Теза
2. Аргумент 1
3. Аргумент 2
4. Приклад 1
5. Приклад 2
6. Висновок
1. Теза
2. Аргумент 1
3. Приклад 1
4. Аргумент 2
5. Приклад 2
6. Висновок

  1. Скільки слів має бути у творі?
Обов’язково більше 100 слів (якщо менше – твір навіть не перевірятимуть). Максимального обмеження немає, головне вкластися в бланк (приблизно 1,5 ст. А4). Оптимальний обсяг – 200- 250 слів.
  1. Скільки балів я отримаю за твір на ЗНО?
На ЗНО-2019 ти отримаєш 20 балів за ідеально написане власне висловлення. Якщо врахувати, що максимальний тестовий бал 104, то твір – це 20% твого балу. Чимало, правда?
  1. За що конкретно нараховуються бали?
Бали розподіляються так:
    • теза – 2
    • аргументи – 2 (по 1 за кожен аргумент)
    • приклад з літератури чи іншого виду мистецтва – 2
    • приклад з історії або життя – 2
    • висновок – 2
    • логічність, послідовність – 2
    • орфографія, пунктуація – 4
    • лексика, граматика, стилістика – 4
Детальніше - критерії оцінювання.

неділя, 6 січня 2019 р.

Сьогодні - день народження Василя Стуса

За свої недовгі 47 років життя борець за Україну виніс багато випробувань. Своєю мудрістю в листах з тюрми поет ділився з сином Дмитром. Пропонуємо вам кілька настанов Василя Стуса, які він дав своїй коханій дитині.
  1. Характер – це головне
Коли Ти матимеш свій характер — щоб був по Тобі і щоб був міцний, то буде найважливіше — за всякі там університети. Бо характер — це фундамент для майбутньої будівлі. Коли він міцний, то на ньому можна зводити хмарочоси, він витримає будь-яке навантаження. Людський характер, правда, на відміну од будівлі, виробляється чи не на все життя. Кожен великий іспит життьовий показує, чого вартий підмурок. Він може зруйнуватися — коли слабкий (орли стають свиньми), може підруйнуватися, а може не тільки витримати все, а ще й зміцніти. Як на мене, люди зі своїм характером без вищої освіти кращі за людей із ромбом1, але без характеру.