субота, 4 лютого 2017 р.

5 книг, які допоможуть підліткам повірити в себе

   Підлітки гостро переживають події у своєму житті. Найменша сімейна сварка, розлучення із коханими, смерть близької людини: це може стати причиною розпачу молодої людини. Батькам і дітям важко знайти спільну мову у цей період.
Вважаю за потрібне назвати 5 книг, які варто було б прочитати)

Марк Лівін "Бабине літо"



"Добра і сумна книжка розповідає про 10-річного хлопчика Ждана, який приїхав на літо до бабусі й дідуся, бо мама з татом вирішили розлучитися. Він дивиться на світ, ніби такий звичний, і розуміє – світ змінюється. Його чому? і як? уже значно складніші.
Книга вчить: у будь-якій кризовій родинній ситуації все одно плекай добро у власному серці. Воно здатне розтопити найміцнішу кригу".


Крістіне Нестлінгер "Маргаритко, моя квітко"



"Чого лише не відбувається в житті Маргарити-Марії Закмайєр або ж просто Маргаритки. У 14 героїня книги – звичайна товста дівчинка, а її найбільша проблема – пережити черговий урок фізкультури. Коли дівчині виповнюється 15, життя стрімко змінюється, бо її батьки розлучаються. Разом із мамою дівчина переїздить до іншого помешкання, а тато залишається з її молодшим братом Гансиком. Щоправда, коли їй виповнюється 17, родина знову возз'єднується. Та в Маргарити - нова проблема. Дівчина подобається одразу двом хлопцям, а от кого любить вона сама, красунчика Флоріана чи розважливого, спокійного Гінцеля?
Книга вчить: попри всілякі сімейні чвари, ви завжди можете поговорити зі своїми батьками. Коли батьки сваряться між собою, це зовсім не означає, що вони сваряться з вами. Ваш діалог лишається в силі".


Андрій Бачинський "140 децебелів тиші"



"В автомобільній аварії юний музикант Сергій втрачає не лише батьків і сестричку, але й слух. Він мусить навчитися по-новому спілкуватися з ровесниками в інтернаті, подолати зневіру і відчай, аби важка втрата не вбила в ньому повністю бажання жити. А також – вирватися зі злочинного кола і врятувати названу сестру від лиха.
Книга вчить: ми не маємо права списувати з рахунків людей, які злим жартом долі потрапили у зовсім інший світ соціуму – людей із вадами. Навпаки наш діалог має підтримуватись та якомога голосніше звучати, щоб почули й ті, хто не хоче цього чути, закриваючись повсякденними справами і власними відмазками".

Р. Дж. Паласіо "Диво"

"Головний герой роману "Диво" – п'ятикласник Огест Пуллмен, що має рідкісну хворобу. Риси обличчя хлопчика наче переплутані. Зазвичай це викликає в людей жах. Аж ось дитина потрапляє до звичайної школи, де на неї чекають нові труднощі, знайомства та ще багато чого. Читачі дізнаються, що почуття гумору й дружба можуть створити справжнє диво в житті людини.
Книга вчить: у будь-якій ситуації лишайтесь самими собою. Це не лише викликає повагу в оточуючих, а й принесе плоди".

Ольга Купріян "Солоні поцілунки"



"Мілка і подумати не могла, що в день її чотирнадцятиліття вибухне стільки проблем. На межі краху опиниться все, що було ідеальним чи виглядало таким: сім'я, власна зовнішність, оцінки, стосунки зі звабливим хлопцем та порозуміння із близькою подругою. Мілка зрозуміє: не можна ступити й кроку, щоб не скривдити чиїхось почуттів. Дівчині доводеться обирати між трьома закоханими в неї хлопцями. Визнавати свою провину. Гірко ридати. Сміятися до кольок у животі. Кохати не того, хто цього вартий. Отримувати по заслузі. Мілка та її друзі ходять до школи й на танці, кохають, сміються, помиляються. Потайки від дорослих п'ють алкоголь і думають про секс. Вони — звичайні підлітки зі звичайними проблемами й переживаннями, які шукають себе.
Книга вчить: одному з найважливіших для дорослої людині вмінню – вмінню вчасно відпускати: вчорашніх друзів, недавніх коханих, важкі обставини, що минули. Завжди потрібно рухатись далі, оперуючи вже власним досвідом".

Бажаю наснаги та приємного читання!

Немає коментарів:

Дописати коментар